Scaglia Group: bir tutku ve teknoloji tarihi

Scaglia Group, 1838 yılında Martino Scaglia’nın tekstil endüstrisi için ahşap bobinler üretmek üzere bir fabrika kurmasıyla doğdu. Bu uzak başlangıçtan itibaren, geniş bir ürün yelpazesi sunan çeşitli şirketlerden oluşan bir gruba dönüştük. Polimerler ve hafif alaşımlar da dahil olmak üzere modern malzemeler kullanan SCAGLIA S.r.l. aracılığıyla tekstil sektörünü desteklemeye devam ediyoruz. Güç iletim bileşenleri ve hareket kontrol çözümleri SIT S.p.A. ve SIT Automationdan gelmektedir. ELATECH S.r.l., poliüretan bantların tasarım ve üretiminden sorumludur. 2004 yılında Scaglia Indeva SpA, eski Scaglia’nın “ergonomik   taşıma bölümünün” işlerini yürütmek için kuruldu. Bugün hala Scaglia ailesine ait olan Grup genelinde, en ileri teknolojiyi kullanarak sürekli yenilik ve geliştirmeye odaklanılmaktadır. Avrupa, Amerika ve Asya’da 1000 çalışandan oluşan bir ekip, geniş bir yan kuruluş ve distribütör ağı ile tüm dünyada birinci sınıf destek ve hizmet sunarak müşterilerimizi destekliyoruz.

Scaglia Group, UNI EN ISO 9001:2015 Kalite Sistemi Sertifikası ile ödüllendirildi

 Scaglia Group sunumunun pdf dosyasını buradan indirin 

Scaglia S.r.l.: Tekstil makineleri için aksesuarlar

1838 yılında kurulan, flanşlı bobinler, tüpler, silindirler ve koniler gibi alüminyum ve plastik alaşımlı iplik taşıyıcıları da dahil olmak üzere tekstil aksesuarlarının üretiminde dünya lideridir. Ürün yelpazesi ayrıca iplik telefi çıkarma makinelerinin yanı sıra yedek parçaların (mekanik ve elektrikli bileşenler) satışı için bir servis bölümünü ve Tsudakoma® hava / su jetli dokuma tezgahlarına uygun yardımı da içerir.

SIT S.p.A.: Enerji nakil şirketi

1968 yılından bu yana, sürtünme ve senkron sürücüler, anahtarsız kendinden kilitleme üniteleri, sıfır geri tepmeli kuplajlar ve motor tabanları için standart ve müşteri özelliklerine göre en geniş kayış ve kasnaklar yelpazesini üretmekte ve satmaktadır.

Elatech S.r.l.: Poliüretan Bantlar

Uzun boylu açık uçlu silindirlerden kaynaklı veya ELA – flex SD gerçek sonsuz zamanlama kayışlarına ve iSync manşonlarına kadar değişen ve çok çeşitli olan mekanik eklemler, takma dişler, destekler, kramponlar ve diğer aksesuarlarla tamamlanan ELATECH’in Poliüretan kayışları, piyasadaki en kapsamlı teklifi sunar.

SIT Automation S.r.l.: Otomasyon ve robotik

SIT Automation, makine üreticilerine mekatronik uygulamaları için eksiksiz, özel ve güvenilir çözümler sunmayı amaçlamaktadır. Tesis içi depomuz güvenilir tedarikçilerimizden gelen sevkiyata hazır bileşenlerle doludur. Delta Electronics’in İtalyan resmi distribütörüyüz ve Trio Motion Technology – İngiltere, Schaffner ve IC Electronics şirketlerinin ortaklarıyız.

Scaglia Indeva S.p.A.: Ergonomik Taşıma ve Yalın Üretim çözümleri için Akıllı Cihazlar

Sürekli büyüyen uluslararası iştirakler ve nitelikli distribütörler ağı ile SCAGLIA INDEVA, hem yerel gereksinimleri hem de küresel bazda faaliyet gösteren müşterilerden gelen gereksinimleri destekleyebilir. Scaglia INDEVA’nın temel işi, Industry 4.0 için akıllı asansör destek cihazı ve malzeme taşıma çözümlerinin tasarımı ve üretimidir; müşterilerimize iç lojistik için akıllı çözümler sunmak amacıyla, INDEVA LEAN SYSTEM® / INDEVA YALIN SİSTEM bileşenleri ve Otomatik yönlendirmeli araçlarla yapılan modüler yapıları da tasarlıyor ve üretiyoruz. Scaglia Indeva’nın çözümleri, şirketlerin verimliliğini artırmanın yanı sıra daha fazla ergonomi ve güvenlik talebini karşılamalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.