Otomatik yönlendirmeli araçlar– INDEVA® AGV

Otomatik yönlendirmeli araçların tasarımı, malzeme taşıma çözümleri ve endüstriyel otomasyon konularında kapsamlı uzmanlık işi.

Scaglia Indeva, 1980 yılından bu yana düşük maliyetli otomasyon işindedir ve 2000 yılından bu yana modüler yapılar (Indeva Lean System® ) ve Otomatik yönlendirmeli araçlar (AGV ‘ler) için bileşenler gibi yalın üretim uygulamaları için çözümler sunmaktadır.

INDEVA® Otomatik yönlendirmeli araçları (AGV’ler), yalın üretim ilkelerini uygulayan şirketler için özel olarak tasarlanmıştır. Modülarite, esneklik ve kolay kullanım özellikleri sayesinde montaj hatları ve lojistik için etkili ve düşük maliyetli bir çözüm oluşturmaktadır. Otomatik yönlendirmeli araçların kullanımının, depodan montaj hattına malzeme taşıma görevi ile ilgili verimliliği artırdığı ve maliyetleri azalttığı kanıtlanmıştır.

‘Kolay kullanım’ ve ‘kendin yap’ ilkelerine yapılan vurgu, INDEVA® AGV genel tasarımımızın ana odak noktasıdır. Hızlı değişen bir dünyada, kullanıcının araçlarının programlanması, bakımı ve olası modifikasyonlarında bağımsız olma konusunda önemli bir avantaja sahip olduğuna inanıyoruz.

INDEVA® Otomatik yönlendirmeli araçlar (AGV’ler), en kritik ve ileri kontrol teknikleri için araştırma kurumu ve üniversitelerin işbirliğiyle INDEVA® Ar – Ge personeli tarafından tasarlanmıştır. Indeva, teknolojinin sınırlarına uyum sağlamak için AGV’lerin yazılımını ve özelliklerini sürekli olarak güncellemeyi taahhüt eder. Scaglia Indeva® ,Yalın üretim için Avrupa’da modüler Otomatik yönlendirmeli araçlar (AGV’ler) tasarlayan ve üreten tek Avrupa şirketidir.

Scaglia Indeva günümüzde Otomotiv ve Otomotiv dışı sektörlerdeki en önemli şirketler arasında geniş bir memnun müşteri portföyü ile son teknoloji dahili malzeme elleçleme çözümleri sağlama konusunda geniş uzmanlık ve bilgi birikimine sahip olabilir.

Standart INDEVA® Tünel AGV:

Standard INDEVA® Römorkör AGV:

INDEVA® Otomatik yönlendirmeli araçları (AGV’ler) memnun ve başarılı bir şekilde kullanan birçok Şirketten bazıları şunlardır:

Otomotiv Sektöründe:

 • Brembo
 • Comau
 • Faurecia
 • Fiat Auto
 • Fiat Power Train
 • Iveco
 • Magneti Marelli
 • Yanmar
 • Volvo

Otomotiv- dışı sektöründe :

 • ABB
 • Alstom

Scaglia INDEVA® , dünya çapında birçok ülkedeki müşterilerine hizmet sunmak için  dünya çapında bir yan kuruluş ve distribütör ağına sahiptir..

Yıllık maliyet karşılaştırması: 2 forklift + operatör vs. 5 "Indeva AGV"

Annual cost for 5 "Indeva AGVs"
Annual cost for 2 forklift trucks + operators

5 “Indeva AGV” için yıllık maliyet 2 adet forkliftin operatörleri ile ortalama 6 km/h hızda hareket ederken gerçekleştirdiği görevleri yerine getirmek için 2 km/h hızda seyahat eden 5 adet AGV’ye ihtiyacınız vardır. 5 yıllık bir dönem boyunca toplam ve ortalama maliyet karşılaştırmasını gösteren grafikler, 5 AGV için 5 yıllık bir süre boyunca ortalama yıllık maliyetin, 2 forklift için ortalama maliyetin yaklaşık 1 / 3’ü olduğunu göstermektedir.

AGV’lerin avantajları - Otomatik yönlendirmeli araçların- operatörlü geleneksel forkliftlere kıyasla avantajları

 • Hassas ve güvenli çalışma
  AGV’lerin öngörülebilirliği; rotalar zaman içinde değişmeden kalır. İnsani müdahale gerektirmeden 7/24 çalışma. Forklift kullanımına bağlı risklerin ortadan kaldırılması. AGV’lerin mallara, makinelere veya kalıcı yapılara zarar vermemesi
 • Montajı ve bakımı kolay,
  ‘tüm fişler’ özelliği sayesinde. Tüm bileşenler, tornavida kullanımını gerektirmeyen konektörler kullanılarak bağlanır. Bu sayede parça montajı veya değişimi çok kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir.
 • Gelişmiş programlama arayüzü
  dokunmatik panel veya PC arayüzü aracılığıyla hızlı ve kolay programlama. Harici giriş/çıkış sinyalleri ile arayüzleri tanıtma imkânı. Kapalı döngü kontrol sistemi sayesinde AGV ilk parametre kurulumlarını gerektirmez.AGV kurulumunda sadece temel ayarlar (saat ve tarih, dil seçimi, şifre) gereklidir. Yazılım arayüzü kendi kendini açıklayacak şekilde tasarlanmıştır ve AGV’nin programlanmasını öğrenmek için uzun bir eğitim gerektirmez.
 • Esneklik
  Geleneksel malzeme taşıma altyapısına gerek yoktur. İş büyüdükçe AGV’lerin sayısı da artabilir. Tüm sistem kapatılmadan güncellemeler yapılabilmektedir. Kullanılan AGV’ler arasında verimli ve dinamik bir şekilde paylaşılan iş akışı. Gerekirse rotaları yeniden yapılandırmak kolaydır, yeni AGV’ler kolayca eklenir. Her türlü otomasyon ile uyumluluk. Trafik yönetim sistemi çarpışmayı önlemeyi garanti eder.
 • Dönüşlerde daha yüksek hız ve kararlılık:
  kapalı döngü kontrol sistemi, mıknatıs kılavuz bandının sapma veya değişiklik olmadan hassas bir şekilde izlenmesini sağlar.
 • Verimli, güvenilir ve esnek taşıma
  Tam zamanında teslimat. Hedef hatası yok. Daha kesin bir envanter yönetimi. Üretim katında stoklanan malzemelerin ortadan kaldırılması.
 • Optimum kalite/fiyat oranı
  Düşük işletme ve bakım maliyetleri.

Aşağıda, bir üretim ortamında tipik BİR AGV rotasının düzeni verilmiştir:

INDEVA AGV’lerin (Otomatik yönlendirmeli araçları) kritik parçalarının standardizasyonu, arıza durumunda parçaların çok yüksek bir güvenilirlik ve kolay teşhis edilmesinin yanı sıra hızlı bir şekilde değiştirilmesini mümkün kılmıştır.

Indeva AGV’ler, AGV’yi her bir uygulamanın gereksinimlerine göre şekillendirmek için farklı şekillerde kolayca birleştirilebilen (eklenti özelliği) standart temel modüllerden oluşmaktadır.

Temel modüller aşağıda verilmiştir:

 • Kontrol paneli
 • Tahrik ünitesi
 • Güvenlik cihazları ve engel sensörü
 • Piller