Endüstriyel Manipülatörler Endüstri 4.0'da Otomatik Güdümlü Araçlar

Bir INDEVA® (Liftronic® Serisinin Kullanımı için Akıllı Cihaz), şirketin wi-fi ağı aracılığıyla müşteri BT sistemiyle veri alışverişi yapabilir ve arayüz yazılımı aracılığıyla manipülatör etkinliğinin görselleştirilmesine olanak tanır.

industria 4.0

Montaj hattınızdaki veya deponuzdaki BT sisteminiz ve/veya diğer makinelerle bağlantılı endüstriyel manipülatörlerin uygulamaları, kullanımları ve göreceli avantajları pek çoktur.

Endüstri 4.0 senaryosu

Endüstri 4.0 terimi, dördüncü sanayi devrimi olarak da bilinen mevcut teknolojik ve endüstriyel senaryoyu temsil etmektedir. Bu senaryo, sensörlerin ve bağlantıların, veri ve bilgilerin, hesaplama teknolojilerinin kullanımı ve uygulanması ve her şeyden önce verilerin, yeni malzemelerin, makinelerin, bileşenlerin ve otomatik sistemlerin sayısallaştırılmış ve bağlantılı (Nesnelerin ve Makinelerin İnterneti) analizi ile karakterize edilir. süreç verimliliğini ve/veya ürün zekasını iyileştirmek, böylece pazardaki katma değerini artırmak.Endüstri 4.0 bağlamı, tüm değer zincirlerinin devrimi ve şirketin yukarı yönlü tedarik ve alt tedarik ağları ve alt müşteriler, ara ve nihai müşterilerle artan entegrasyonu ile karakterize edilir. Endüstri 4.0 bağlamı, verimlilik ve üretkenlik sonuçları elde etmek için iş modellerinin, pazar yaklaşımlarının ve üretim süreçlerinin gözden geçirilmesine yol açar. Endüstri 4.0 bağlamında, tüm üretken kaynakları (fabrika içindeki ve dışındaki fiziksel varlıklar ve insanlar) birbirine bağlamak ve işbirliği yapmak ve bunların verilerini ve bilgilerini toplamak, analiz etmek ve anlamak mümkündür.Endüstri 4.0 sağlayan teknolojiler aşağıdaki üç alanda özetlenebilir:1. Büyük Verinin dijital ve analitik verilerinin mevcudiyeti2. Robotik ve gelişmiş otomasyon3. Gelişmiş bağlantıYeni teknolojiler hâlihazırda şirketlerde mevcuttur ve mevcuttur, ancak sınırlı, dağınık ve az entegre bir şekilde; esas olarak bileşenlerin (sayısal kontrol makineleri) seri üretimi için endüstriyel süreç kontrolüne odaklanmışlardır. Robotik ile entegrasyon, aynı eylem veya görevin tekrarı ve makinelerin çalışma verimliliğinin uzaktan kontrolü ile sınırlı uygulamalarla yalnızca belirli ortamlarda mevcuttur. 4.0 devrimi ve dijitalleşme, gerçek entegre ve birbirine bağlı makine ağları, fabrikalar ve üretim tesisleri oluşturmayı ve yönetmeyi, dönüşüm süreçlerini optimize etmeyi, hataları ve kusurları azaltmayı, pazara sunma süresini iyileştirmeyi ve esneklik, hız ve hassasiyet sağlamayı amaçlıyor.