Otomotiv endüstrisi için tanınmış bir Lastik üreticisi, yaklaşık 90 kg ağırlığındaki ağır plastik film makaralarını taşımak için birkaç operatörle çalışmak zorundaydı.

Scaglia INDEVA müşterinin durumunu inceledi ve ihtiyaçlarına en uygun çözümü geliştirdi. Sonuç olarak operatörü ofset – ağır makaraları basit ve ergonomik bir şekilde alma ve konumlandırma konusunda destekleyen bir Lineer Manipülatör seçilmiştir.
Lineer Manipülatör daha sonra elektrikli bir Trans palet üzerine monte edildi ve operatörlerin Manipülatörü makaranın taşınması gereken herhangi bir çalışma alanına kolayca taşımasını sağladı.

Tüm bunlar, Manipülatör kolunun bölmesinde kilitli olmaması durumunda taşıma aracının hareket etmesini engelleyen ve Transpaletin Manipülatör tabanını zemine yerleştirmemiş olması durumunda Manipülatörün çalışmasını engelleyen bir dizi entegre sensör sayesinde yüksek güvenlik seviyesini korurken sağlanmaktadır.
Scaglia INDEVA, sadece operatörlerin ergonomisini ve güvenliğini değil, aynı zamanda verimliliğini de geliştirebilmiştir, çünkü bu sayede tek bir operatör, makaraları alıp konumlandırma işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilmiştir.

Lastik sektöründe  makaraların taşınması hakkında daha fazla bilgi