Kapı ve pencere menteşeleri üreten bir firmanın kasalar ve paletlerin taşınmasını daha güvenli ve hızlı hale getirebilecek bir çözüme ihtiyacı vardı. Taşınacak kasalar farklı ağırlık ve boyutlardadır.

TAŞIMA DÖNGÜSÜ

  • Yükseltici platform üzerine yerleştirilen paletten gelen yükün 50 -1500 mm arasında değişen yüksekliklerde kavranması
  • 50 ila 1500 mm arasında değişen yüksekliklerde bir palet üzerine yük bırakma.

Taşınacak kasalar partiler halinde değildir, bu nedenle kavranacak kasanın ağırlığı ve boyutu her zaman farklıdır. Kasalar pvc’li ve vakumlu ambalajlamalıdır.

Tüm bu gereksinimleri karşılayan mükemmel çözüm vakumlu mekanik tutucu ile donatılmış INDEVA® , Liftronic® serisidir. Sistem Otomatik yük algılama ve otomatik dengeleme özelliğine sahiptir; takım, palet üzerindeki kasayı ihtiyaca göre çevirmek için 90° döner. Manipülatör, kasa ağırlığını otomatik olarak algıladığı ve anında dengelediği için operatörün ağırlık ve boyut değişikliği konusunda endişelenmesine gerek yoktur. Yük kavrama ve bırakma hızlıdır ve operatörün hareketleri, yükü manuel olarak yardım almadan taşıdığı kadar hassastır. Taşıma döngüsü 10 saniyeden kısa sürede tamamlanır ve günde birkaç saat tekrarlanır. Operatör, INDEVA® (Akıllı Taşıma Cihazı) sayesinde üretim hızını tüm iş günü boyunca hiçbir çaba sarf etmeden ve sağlığı için ergonomik olmayan ve operatörün sırtını tehlikeli bir şekilde bükmesine gerek kalmadan sabit tutabilir.

Bu nedenle, INDEVA® , tüm manuel yük taşıma durumlarında verimliliği, ergonomiyi ve güvenliği artırmak için tek çözümdür

handling cases and pallets