Sıfır yerçekimi koşullarında üzerinde domuz budu bulunan rafların taşınması için INDEVA® yük dengeleyici.

Sosis ve domuz budu üreten şirketler, İtalya’da Tecnobrianza tarafından üretilen makineler gibi, genellikle domuz budunu plastik bir ağa paketlemek için bir paketleme makinesi ile biten otomatik hatlarla donatılmıştır.

Ambalaj makinesi her 20 saniyede bir 4 bresaole (İtalyan Pastırması) ile 1 askı bırakır. Çalışan askıyı kaldırıp bir arabaya yerleştirmelidir.

Taşınacak yükün ağırlığı her zaman aynı değildir.

Her bir bresaolanın (İtalyan Pastırması) ağırlığı, her biri yaklaşık 17 ila 49 kg arasında değişen toplam askı ağırlığı için 4 kg ila 12 kg arasında değişir (boş askının ağırlığı dahil). Her gün yaklaşık 4500/5000 bresaolas (İtalyan Pastırması) kaldırmak ve taşımak gereklidir; taşınacak yükün yüksek ağırlığı, işlemin yapılacağı sıklık ve hız göz önüne alındığında, operatörün çabasını azaltmak ve güvenlik ve ergonomiyi sağlamak için işyerini manuel yük taşıma yardımı ile donatmak gerekir.Elektrikli vinç uygun bir çözüm değil

çünkü çok yavaştır ve operatörü yukarı/aşağı düğmesini sürekli basılı tutmaya zorlar, bu nedenle ergonomi ve güvenlik yönetmeliklerine uygun olmayan bir çözümdür.

Ayrıca pnömatik Manipülatör de bu ihtiyacı karşılamakta yetersiz kalmaktadır.

Aslında pnömatik Manipülatör kendi kendine dengelenmez, otomatik ve gerçek zamanlı olarak farklı bir yük ağırlığına ayarlanmaz; pnömatik Manipülatörün taşıma yönünü değiştirirken ve yükü desteğinden alırken tepki süresi hemen o an değildir, bu nedenle manipülatörü kullanmamaya ve manuel olarak yapmaya karar veren operatör için ekstra çaba gerektirir.

Böyle bir uygulamada domuz budu’nun taşınması için tek çözüm malzeme taşınması için en SON TEKNOLOJİYİ kullanmaktır:

Elektronik kontrol ve elektrikli tahrik özellikli INDEVA® akıllı Kaldırma Destek Cihazı.

Bir INDEVA® operatörün niyetine gerçek zamanlı olarak yanıt verir ve ihtiyaç duyduğu hızda hareket eder: benzersiz bir hassasiyetle hızlı veya yavaş. Bu, basılacak düğmelerin olmamasına ek olarak, çok pürüzsüz, zahmetsiz ve doğal hareketler sağlar.

INDEVA® 2.8 m Dikey hareket sağlar ve yatay eksen boyunca çok hafif hareket eder.

Kolona monte edilebilir ve kırılmalı kol için farklı boylar mevcuttur; veya köprü vince monte edilebilir.