INDEVA® Endüstriyel manipülatörler  (Akıllı taşıma cihazları) Elektronik kontrollü Liftronic® Serisi                          ile

geleneksel kaldırma ekipmanları ve pnömatik kontrollü pnömatik Manipülatörler.

karşılaştırması

INDEVA® (Taşıma için akıllı cihazlar) olarak adlandırılan Endüstriyel manipülatörler Liftronic® Serisi dünya çapında “Akıllı taşıma cihazları (IAD’ler )” olarak bilinen Manipülatörler sınıfına dahildir. Geleneksel pnömatik Manipülatörlere kıyasla Ergonomi, Güvenlik ve Verimlilik ile ilgili önemli avantajlar sunmaktadır.

YENİ KATALOĞUMUZU BURADAN İNDİRİN

Otomatik yük algılama ve otomatik yük ağırlığı dengelemesi.

Mikroişlemci tabanlı elektronik cihaz sayesinde sistem, yük ağırlığını otomatik ve anlık olarak dengeler; sadece yük ağırlığını otomatik olarak dengelemekle kalmaz (otomatik dengeleme özelliği), aynı zamanda yük ağırlığını sürekli algılar ve dengeler (otomatik yük algılama özelliği). Bu özelliği sayesinde operatör yük ayarlarını yapmak veya basmalı butonlar veya basınç regülatörleri vasıtasıyla önceden ayarlanmış farklı bir yük parametresi seçmek için taşıma işlemlerini aksatmadan taşıma sırasında ağırlığını değiştiren yükleri veya farklı boyut ve ağırlıktaki yükleri taşıyabilir (Örn: boşaltılan veya doldurulan fıçı, kasalar, torbalar.)  Operatör, neredeyse bir makine kullandığını unutarak yükleri doğal ve sezgisel bir şekilde taşıyabilir.

Geleneksel pnömatik kontrollü Manipülatörler (otomatik dengeleme olarak tanımlananlar dahil), yük kaldırılırken yük ağırlığını dengeler, ancak yük ağırlığını otomatik ve sürekli olarak algılamazlar ve  ağırlık değiştikçe dengelemeyi otomatik olarak ayarlamazlar;

Karşı dengeleme çok daha yavaştır, çünkü pnömatik sinyalin elektronik sinyale kıyasla devreler arasında dolaşması çok daha uzun sürer.

Yük yerleştirmede yüksek hassasiyet.

Geleneksel bir pnömatik Manipülatörden çok daha fazla hız ve hassasiyetle, INDEVA®, operatörün sezgisel olarak göreve en uygun hızda çalışacağı eşsiz bir hassasiyet sağlar. Operatör, ihtiyaç duyulan en hafif dokunuşla olağanüstü bir kontrole sahiptir.

INDEVA® Endüstriyel manipülatörler kendilerini pnömatik Endüstriyel manipülatörlerden öne çıkartır çünkü aşırı seyahat etmezler, zıplamazlar ve gerekli konuma ulaşmak için çok fazla ufak tefek düzeltici hareket gerektirmezler.

 Float mode (Yüzdürme modu) fonksiyonu (eller yükte) operatörlerin, kolları kullanmaya veya düğmelere basmaya gerek kalmadan maksimum kontrol için yükün üzerinde elleri ile hassas yerleştirme görevlerini yerine getirmelerini sağlar. Bu mod, özellikle yükün kısıtlı bir alana yerleştirilmesi gerektiğinde veya pnömatik kontrol Manipülatörlerinin tipik sıçramalarından etkilenebilecek hassas yükler için çok yararlıdır.

Ergonomik ve zahmetsiz şekilde yük taşıma işlemleri

Indeva Liftronic Serisi Endüstriyel manipülatörler ile hassas kontrol modu,  kuvvet algılama kolu  sayesinde operatörün yukarı ve aşağı hareketlerine anında yanıt verir. Bu özellik, başlatma, hızlanma ve yavaşlama eylemsizlik kuvvetlerini büyük ölçüde azaltır, böylece sistemin operatörün kolunun bir uzantısı olarak çalışmasını sağlar Z ekseni boyunca hareketlerinde operatör için gereken çaba sabit ve neredeyse boştur.  Bu özellik, Ergonomik tasarımları ile birlikte INDEVA’ları, manuel yük taşımacılığında ergonomi ve güvenlik konusundaki en katı yönetmelik ve direktiflere gerçekten uyan tek mevcut Malzeme Taşıma Çözümleri haline getirmektedir.

Hızlı Hareketler

INDEVA® Endüstriyel manipülatörler insan dokunuşuna hızlı,sorunsuz yanıt verir. Hem hızlanma hem de frenleme sırasında atalet kazanıyorlar ve operatör hareketlerini artırıyorlar. Operatör, pnömatik kontrol Manipülatörleri ile imkansız olan makine algılama ve tepkisi arasında hiçbir zaman atlaması fark etmez.

Daha fazla görünürlük ve Manevra kabiliyeti kolaylığı

INDEVA® Endüstriyel manipülatörler için kullanılan kaldırma araçları, geleneksel Manipülatörler için kullanılanlardan çok daha hafif ve kompakttır ve daha fazla görüş ve Manevra kabiliyeti kolaylığı sağlar.

Çok yönlülük

INDEVA® Endüstriyel manipülatörler Liftronic® Easy Serisi sadece 15 saniyelik bir iş kesintisi ile farklı Uç uyarıcılarını hızlı ve kolay bir şekilde değiştirebileceğiniz ve farklı yük türlerini taşıyabileceğiniz mekanik tutucu hızlı kuplaj cihazı ile donatılabilir.

Yük taşıma parametrelerinde veya uç uyarıcı fonksiyonlarında yapılan değişikliklerin elektronik yazılım aracılığıyla yapılması çok kolaydır  (bunlar pnömatik Manipülatörlerin pnömatik devrelerini değiştirmeye kıyasla çok daha basittir). Bu özellikle birden fazla fonksiyona sahip özel uç uyarıcıları  kullanıldığında önemlidir.

Modüler mekanik tutucu konseptimiz “MODULO”  ve mikroişlemci programlanabilir mantığımız LIFTRONIC® serisi Manipülatörü her endüstri alanındaki taleplere uygun benzersiz bir yük taşıma çözümü haline getirmektedir.

Daha yüksek verimlilik

INDEVA kullanılarak, çıktılar tam bir vardiya boyunca korunabilir, bu da verimliliği ve operatörün refahını artırır.

Güvenlik

Son teknoloji ürünü güvenlik özellikleri, operatör işyerinde bulunmadığı ve iş döngüsünü kontrol etmediği sürece hareketi önler. Bir elektrik kesintisi meydana gelirse, motor mekanik bir kilitle tutulur ve güç geri gelene veya yükün tam ağırlığı desteklenene kadar yük (serbest) bırakılamaz.

Industry 4.0 için kablosuz bağlantı

Bir INDEVA®, Şirket Ağı aracılığıyla Müşteri BT Sistemi ile veri alışverişinde bulunabilir ve bir arayüz yazılımı aracılığıyla Manipülatör faaliyetinin görselleştirilmesini sağlar. Endüstriyel Nesnelerin İnterneti hakkında daha fazla bilgi edinin

Uzaktan sorun giderme

Makine verilerinin gerçek zamanlı olarak uzak bir tablete veya akıllı telefona aktarılabilmesi için bir INDEVA® Wi – Fi üzerinden App – Indeva’ya bağlanabilir. Bu, arıza teşhisine yardımcı olabilir ve böylece çağrı ücretlerini ve operatör arıza süresini önemli ölçüde azaltabilir.

Çevre dostu

Verimli ve düşük enerji tüketimi sayesinde düşük karbon ayak izi.

Üniversite araştırmacıları tarafından yapılan bir karşılaştırma çalışmasında kazanan

Uluslararası Endüstriyel Ergonomi Dergisi tarafından yayınlanan Brescia Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından yapılan yakın tarihli bir vaka çalışması, Milano Üniversitesi tarafından yapılan bir karşılaştırma çalışması ile birlikte, INDEVA® kullanımının, gelişmiş ergonomi ve güvenlik ile birlikte artan verimlilik için mevcut endüstri talebini nasıl karşıladığını kanıtlamıştır.

Taşıma hızı, akışkan hareketi ve hassas Yük yerleştirme gerektiren uygulamalarda, INDEVA – Liftronic® Serisi mükemmel bir çözüm sunmaktadır.

INDEVA® akıllı taşıma cihazları Teknolojisi hakkındaki PDF’ i indirin

Farklı kaldırma sistemlerini karşılaştıran Daniela Colombini’nin vaka çalışmasını buradan indirin